The Land Of Legends

The Land Of Legends – Antalya

“Türkiye’nin en büyük yaşam ve eğlence parkı” sloganıyla Rixos World Parks & Entertainment bünyesinde 2016 yılından beri hizmet vermeye devam eden The Land of Legends, birkaç yıl içinde Belek’i simgeleyen yerlerden biri haline gelmeyi başardı. The Land of Legends, yediden yetmişe herkese hitap eden son teknoloji su kaydırakları ve adrenalin dolu bir dizi eğlenceli alanlara ev sahipliği yapıyor. Belek’te çocuklar için uygun yerlerden biri olan The Land of Legends’te çocuklar için özel aktivite alanı, kaydıraklar, cam bölmeli havuzlar, kaplan ve penguenlerin yaşadığı mini hayvanat bahçesinde gibi daha birçok özel aktivite alanı bulunuyor.

Bunun yanı sıra ilginç ve görkemli yapısıyla oldukça dikkat çeken tema parkın mimarisi, Las Vegas, Paris, Dubai ve Rusya’da gerçekleştirdiği gösterilerle 100 milyonu aşkın kişiye hitap etmeyi başarmış Dragone Productions’ın kurucusu ve sanat yönetmeni Franco Dragone imzası taşıyor.

Neden Gitmeliyim? The Land of Legends, çocuk kulübü, anaokulu, çocuk oyun alanı, animasyon, sergi salonları, el sanatları mağazaları, tiyatro salonu, yürüyüş yolları bisiklet ve kaykay parkları, tenis kortu, Luna Park, Akvaryum, Aquapark, bowling, Fitness Center gibi biz dizi özel alanla hizmet veriyor. Bunun yanı sıra açık ve kapalı yüzme odaları, SPA, Türk hamamı, buhar odası, sauna, masaj odası ve kuaförler, pastaneler, kafeteryalar, vitamin bar, lobi bar, smoothies bar, snack bar ve havuz bar gibi barlar da tesiste hizmet veren alanlar arasında.

The Land of Legends’te hizmet veren özel alanları teker teker açıklamak gerekirse: hızlı kaydıraklar, çılgın bir nehir, tidepool ve dekoratif havuz gibi ünitelerden oluşan Aqua Park; beyaz kumlu plajları ve rüzgarda sallanan palmiye ağaçlarıyla Su Parkı; içerisinde 55’ten fazla su kaydırağı, su altlığı, 5D sinema, çılgın nehir ve tidepool bulunan Crazy Zone.

Bunun dışında 22’den fazla su kaydırağı, gitar topu, tidepool ve tembel nehir gibi ünitelere sahip olan Temel Bölge; tropik balıklar da dahil olmak üzere yunuslar, köpekbalıkları ve beyaz balinalar gibi Akdeniz’in en güzel canlılarının yaşadığı bir ünite, 1800 kişilik yunus stadyumu ve sualtı safarisi gibi birçok alana ev sahipliği yapan Deniz Bölümü de oldukça dikkat çekiyor. Son olarak: 60 ve 42 metre yüksekliğindeki iki ayrı gözlem terasından oluşan 111 metre uzunluğundaki Mistik Kale’de manzaranın seyri ayrı bir keyifli oluyor.

Kaçırmayın!
The Land of Legends, Belek otelleri arasında oldukça popüler olan The Land Of Legends Kingdom Hotel’in bünyesinde hizmet veriyor. Dolayısıyla dilerseniz bu harika otelde konaklayabilir, harika bir yaz tatili geçirebilirsiniz.